DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Denizyolu taşımacılığı, karayolu ve havayolu taşımacılığına oranla çok daha ucuzdur. Bu sebeple çok tercih edilen taşıma seçeneğidir. Uzman ekibimiz ile zorlu lojistik süreçlerini basitleştiriyoruz.

denizyolu taşımacılığı
gümrük müşavirliği, denizyolu taşımacılığı

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI TAŞIMA SİSTEMLERİ

Denizyolu taşımacılığının FCL ve LCL olarak iki farklı taşıma sistemi vardır. 

  1. FCL yani “Tam Konteyner Yükü” olarak bilinen sistemde, bir konteynerde bulunan yüklerin tamamı bir kişiye ait olmaktadır. Sistemin amacı taşınan yükün tek bir defada yüklenmesi ve teslimatının gerçekleşmesidir.
  2. LCL yani “Parsiyel Konteyner Yükü” olarak bilinen sistemde, bir konteynerde bir çok yük bulunabilir. Bu yükler farklı farklı yük sahiplerine aittir. Konteyner maliyetleri yük sahipleri arasında paylaştırılır.

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞININ AVANTAJLARI

Denizyolu taşımacılığının birden fazla avantajı bulunmaktadır. Bunun en temelinde de maliyetin düşük olması yatmaktadır. Fiyatı; ürününe, mesafe ve taşımanın hangi yöntemle yapılacağına göre farklılaşır. Diğer avantajı ise çok fazla yükün tek seferde taşınıp nakledilmesine olanak sağlamasıdır. Taşınan bu ürünlerin aynı zamanda hasar görmesi de bu taşıma yönteminde pek olası değildir. Aynı zamanda bir diğer avantajı bir noktadan en uzaktaki diğer bir noktaya taşımacılığın yapılabilmesinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Bunun sebebi uluslararası taşımacılıkta denizyolu en güvenli yöntem olup devletler arasında herhangi bir sınır aşımından kaynaklı sorun oluşmaz. Saymakla bitmeyecek olan bu avantajları ERS Global Lojistik farklılığıyla en iyi şekilde deneyimleyin.

ship, container, port-4490852.jpg